In English

Kontakta oss

Välkommen att höra av dig till oss!

Vi är många som jobbar med naturvårdsbränning i Life Taiga. 14 län deltar i projektet.
Kontakta länets regionala projektledare om du har frågor om naturvårdsbränning i specifikt län.

För Taiga finns även en nationell projektledning på Länsstyrelsen i Västmanland.

Västmanlands län
Niclas Bergius , nationell projektledare
Tfn: 010-224 92 16
E-post:niclas.bergius@lansstyrelsen.se

Västmanlands län
Julia Carlsson , biträdande nationell projektledare
Tfn: 010-224 94 20
E-post:julia.carlsson@lansstyrelsen.se

Västmanlands län
Helena Blomquist , nationell projektekonom
Tfn: 010-224 94 46
E-post:helena.blomquist@lansstyrelsen.se

Västmanlands län
Ulrika Mogren , nationell projektkommunikatör
Tfn: 010-224 95 09
E-post:ulrika.mogren@lansstyrelsen.se

Dalarnas län
Fredrik Lundin , regional projektledare och bränningsledare
Tfn: 010-225 03 48
E-post:fredrik.lundin@lansstyrelsen.se

Gävleborgs län
Andreas Wedman , regional projektledare och bränningsledare
Tfn: 010-255 14 55, 070-687 83 93
E-post:andreas.wedman@lansstyrelsen.se

Gävleborgs län
Rie Stagegaard , biträdande regional projektledare
Tfn: 010-225 12 42, 070-255 60 86
E-post:rie.stagegaard@lansstyrelsen.se

Jämtlands län
Hanna Triumf , naturvårdshandläggare och regional projektledare
Tfn: 010-225 33 28, 073-025 45 19
E-post:hanna.triumf@lansstyrelsen.se

Jönköpings län
Johan Rova , regional projektledare
Tfn: 010-223 63 89
E-post:johan.rova@lansstyrelsen.se

Kalmar län
Erik Nordlind , regional samordnare
Tfn: 010-223 85 64
E-post:erik.nordlind@lansstyrelsen.se

Kalmar län
Åsa Johansson , regional samordnare
Tfn: 010-223 85 11
E-post:asa.E.johansson@lansstyrelsen.se

Kronobergs län
Emil Persson , regional projektledare
Tfn: 010-223 73 60
E-post:emil.persson@lansstyrelsen.se

Norrbottens län
Fredrik From , regional projektledare
Tfn: 010-225 53 11
E-post:fredrik.fom@lansstyrelsen.se

Södermanlands län
Per Folkesson , regional projektledare
Tfn: 010-223 42 88
E-post:per.folkesson@lansstyrelsen.se

Värmlands län
Jenny Sander , regional projektledare
Tfn: 010-224 74 86
E-post:jenny.sander@lansstyrelsen.se

Västerbottens län
Andreas Garpebring , regional projektledare
Tfn: 010-225 44 27
E-post:andreas.garpebring@lansstyrelsen.se

Västernorrlands län
John Granbo , regional projektledare och bränningsledare
Tfn: 070-289 17 69
E-post:john.granbo@lansstyrelsen.se

Västernorrlands län
Kristin Lindström , biträdande regional projektledare
Tfn: 070-309 81 53
E-post:kristin.lindstrom@lansstyrelsen.se

Västmanlands län
Mats Harrysson , regional projektledare
Tfn: 010-224 92 69
E-post:mats.harrysson@lansstyrelsen.se

Örebro län
Åsa Forsberg , regional projektledare
Tfn: 010-224 87 52, 076-117 11 52
E-post:asa.forsberg@lansstyrelsen.se

Östergötlands län
Magnus Melander , regional projektledare
Tfn: 010-223 54 05
E-post:magnus.melander@lansstyrelsen.se

Frågor om naturvårdsbränning!

Har du en mer allmän fråga eller fundering om naturvårdsbränning eller om Life Taiga kan du använda kontaktformuläret.
Din fråga tas då emot och besvaras av Life Taigas centrala projektledning.

 

Ditt namn (obligatorisk)

Din epost (obligatorisk)

Ämne

Ditt meddelande

Om naturvårdsbränning

Brandens nytta för naturen

Vanliga frågor och svar